Kordon Kanı hakkında merak ettiğiniz konular için bize danışınız


Hücresel tedavide
geniş inovatif ürün yelpazesi!

Ürünler

Menu

LabBlog!

Kordon Kanı, Kordon ve Kök Hücre Bankacılığı Ürünleri


Otolog Kordon Bankacılığı
Allojenik Kordon Kanı Bankacılığı

Toplanması ve halka açık kullanım için aile onayı alınmış kordon kanlarının, eritrosit ve plazması azaltılarak kriyoprotektan ilavesinden sonra dondurma işlemine alınan ve -196 oC de saklamaya alınan kök hücre zengin kordon kanı süspansiyondur.

Bu ürüne ait doku grup verileri, Ulusal Doku Bilgi Bankası’na sunulur; ailenin onayı ile halkın kullanımı için saklanır.

Otolog Kordon Kanı Bankacılığı
Toplanması ve sadece aile içi kullanım onayı alınmış kordon kanlarının eritrosit ve plazma azaltımı sonrasında kriyoprotektan ilavesinden sonra dondurma işlemine alınan ve -196 oC de saklamaya alınan kök hücre zengin kordon kanı süspansiyondur.
Karma Allojenik Kordon Kanı Bankacılığı

Toplanması için aile onayı alınmış kordon kanlarının, eritrosit ve plazması azaltılarak kriyoprotektan ilavesinden sonra dondurma işlemine alınan ve -196 oC de saklamaya alınan kök hücre zengin kordon kanı süspansiyondur.Bu ürüne ait doku grup verileri, Ulusal Doku Bilgi Bankası’na sunulur; ¼’ü aile içi kullanım, ¾’ü ise ailenin onayı ile halkın kullanımı için saklanır. Bu ürün kordon kanı bankacığında otolog ve allojenik gereklerin bir arada kişilere sunulduğu son noktadır.

Karma Allojenik Kordon ve Kordon Kanı Bankacılığı
Bu bankacılık Acıbadem Labcell’in öncülüğünü yaptığı bilimsel gelişmeler ışığında oluşturulmuş oldukça yeni bir bakacılık modelidir. Bu modelde kordon kanları aile içi saklanarak aileye hizmet sunulurken, doku bilgileri doku bilgi bankasına aktarılarak ulusal doku bilgi bankasının gelişimine yani toplumsal hizmete sunulmaktadır. Organ yenilenmesinde eşsiz özellikleri bulunan mezenkimal kök hücrelerin çok zengin olduğu kordon (göbek bağı) ise sadece sahibi birey için saklanarak, bireye hizmet sunulmaktadır.