Türkiye'nin En Büyük
Kök Hücre Bankacılığı!

Kurumsal

Menu

LabBlog!

Hakkımızda

Acıbadem Labcell, 2003 yılında Acıbadem Kordon Kanı Bankası ile başlayan hizmet alanını bugün periferik veya kemik iliği kaynaklı kök hücre hazırlama, saklama ve hücresel tedavi ürünleri üzerine genişletmiştir.

Acıbadem Labcell, Sağlık Bakanlığı tarafından üretim izni verilmiş çok sayıda hücresel tedavi ürününün sağlayıcısı olarak Kamu Üniversiteleri dahil tüm sağlık kuruluşlarına güncel tedavi seçenekleri sunmaktadır. Tüm tedavi ürünlerini cGMP sertifikalı laboratuvarlarında üreten Acıbadem Labcell, gelişmiş AR-GE altyapısı ile hücresel tedaviler, kanser aşıları başta olmak üzere immüno terapi ve kök hücre araştırmaları konusunda Türkiye’nin öncü laboratuvarıdır.


Acıbadem Hücre Laboratuvarı ve Kordon Kanı Bankası
Labcell, Nisan 2003'te, otolog kordon kanı saklama taleplerini karşılamak üzere Sağlık Bakanlığı'nın bilgisi dahilinde kurulmuştur. Birimdeki ilk kordon kanı saklama tarihi Haziran 2003'tür. Ağustos 2003'ten itibaren otolog kemik iliği hücrelerini işleyerek hastalarda kalpte kök hücre tedavileri İle ilgili çalışmalara katkıda bulunmuştur. Ekim 2003'ten itibaren otolog periferik kök hücre tedavileri için hücre işleme, dondurma, saklama ve çözme hizmetlerini kesintisiz sürdürmektedir.


Acıbadem Labcell, Acıbadem Sağlık Hizmetleri ve Tic. A.S.'nin Genel Müdürlük binasında, 2010 Ocak ayından itibaren, bankacılık ağırlıklı olarak süren faaliyetlerine hücresel tedavi ürünleri üretimini de ekleme kararı ile organizasyon yapısını, personel niteliklerini ve gerekli tüm laboratuvar alt yapısını yenileyerek modern bir hücre Laboratuvarı şekline dönüşmüştür. Ruhsatlandırma sürecini tamamlayan Acıbadem Labcell'e, 25 Ocak 2011 'de Sağlık Bakanlığı tarafından üretim izni verilmiştir.